Ana Sayfa » Ürün ve Hizmetlerimiz » Çatı ve ses izolasyonu

ÇATI VE SES İZOLASYONU

İzmirde çatı ve ses izolasyonu işlerinize talibiz

İzolasyon günümüzde oldukça büyük bir önem kazanmıştır. İlk akla gelen türü ısı izolasyonudur. Bu tip izolasyon genellikle binaların çatılarında ve dış cephelerinde uygulanmaktadır. Kışın artan doğalgaz faturaları, yazın soğumak bilmeyen evler için klimaların harcadığı yüksek elektrik tüketimi ev sahiplerini izolasyon yaptırmaya teşvik etmektedir. Ayrıca çatıların yağmurda su alması ve çatı katlarda nem/küf problemleri de izolasyon ihtiyacı doğuran diğer etkenlerdir.

Bir diğer izolasyon türü de ses izolasyonudur. Ortamların sesten yalıtılması için yapılan bu izolasyon daha çok gürültülü işyerleri ve müzik stüdyoları için bir gerekliliktir.

Firmamız iki farklı tipte izolasyon işlerini gerçekleştirebilmektedir. Bunlar;

Çatı İzolasyonu

Binaların çatılarında izolasyon yapılmamışsa ya da doğru şekilde yapılmamışsa su alma, yazın soğutamam, kışın ısıtamama, tavanda ve duvarlarda nem ve küf gibi ciddi problemler yaşanabilmektedir. Bunların giderilebilmesi için doğru ve profesyonel bir şekilde "çatı izolasyonu" yapılması şarttır.

Ses İzolasyonu

Ses izolasyonu;

- Çok fazla gürültünün olduğu, imalat gerçekleştirilen fabrikalarda yönetim odalarını, büroları bu sesten korumak. Büro personelinin ses yüzünden olumsuz etkilenerek işini yapamaz hale gelmesini engellemek için,

- Müzik stüdyolarında kayıt yapılan özel odalarda, dışardan gelebilecek sesleri engellemek için,

- Müzisyenlerin, müzik aleti çalmayı sevenlerin komşularından gelen/gelebilecek olan şikayetleri engellemek için evlerinin uygun bir odasında uygulanabilir.